Explore The World With These 5 Epic Travel Instagram Accounts

CZ version(↓Click here to jump to the EN version):

Dnes se s vámi podívám do světa Instagramu, kde vám ukáži několik z mých oblíbených cestovatelských “Instagramerů”.

Já osobně jsem si Instagram velmi oblíbila, a to nejen kvůli sdílení mých vlastních fotografií, ale také kvůli získávání inspirace od jiných lidí.

Hned na začátku bych ráda zmínila, že na Instagramu můžete najít mnoho úžasných cestovatelských účtů, takže si asi dokážete představit, že není úplně jednoduché vybrat ty úplně “top”. I přesto si však myslím, že následující cestovatelské profily by podle mého oka a vkusu měly být řazeny do předních řad instagramového žebříčku.

Jsem si více než jistá, že vás jejich fotografie donutí popřemýšlet o tom, kdy zase podniknete vaše další cestovatelské dobrodružství :))

Takže, pohodlně se usaďte a připravte se na virtuální cestu kolem světa 😉

1. @WorldWanderlust

Jako první cestovatelský účet bych ráda představila “World of Wanderlust”. Tento profil má pod palcem tasmánská cestovatelka Sarah Brooke. Sarah byla mojí vůbec první cestovatelskou blogerkou a Youtuberkou, kterou jsem začala sledovat. Určitě se na ni podívejte, navštívila již mnoho úžasných světových destinací.

img_2183

2. @Gypsea_lust @Doyoutravel

Nejenom, že tato dvojka naprosto skvěle vypadá, ale i jejich instagramový obsah vám bezpochybně vezme dech. Pravděpodobně už jste asi na nějakou z jejich fotografií narazili na sociálních sítích, protože této úchvatné dvojice si již všimlo nemálo lidí. Koneckonců to naznačuje i jejich číslo Instagram sledujících, které se blíží k 5 milionům. Jen tak dál!
img_2185img_2186

3.@Eljackson

Samuel Taipale je skvělý norský fotograf a cestovatel. Jeho dobrodružné cesty, které ve většině případů sdílí se svojí manželkou @hilvees, jsou vskutku dechberoucí. Přesvědčte se sami, jsem si více než jistá, že si jejich fotografie zamilujete.

img_2189

4. @Taramilktea

Tara je kreativní cestovatelská duše pocházející ze Sydney.  Její kombinace unikátního módního stylu se skvostnými světovými destinacemi vytváří opravdu nádherné fotografie. Tary instagramový obsah je plný krásných autoportrétů, fotek dobrého jídla a snových destinací. Všechny její fotografie jsou perfektně upraveny do oku lahodícímu stylu a barev.

img_2191

5. @MuradOsmann

Jsem si jistá, že jste již viděli alespoň jednu z úžasně ikonických fotek Murada Osmana. Konkrétně mluvím o fotografiích, kde mužská ruka drží za ruku půvabnou blondýnku, která je otočena zády. Fotografie jsou většinou foceny v naprosto fascinujících destinacích. Krásná blondýnka z fotografií je Muradova manželka Nataly @natalyosmann. Pár pochází z Moskvy, ale jak můžete vidět z Instagramu, tato dvojice je neustále na cestách, kde tvoří fotografie a videa, která spojují krásná světová místa s unikátními designérskými módními kousky.

img_2193

Bonusový účet: @ActiveCurls

Ano, jsem to já! 🙂

I já se skrze své fotografie a můj blog snažím inspirovat ostatní, aby více cestovali a prozkoumávali nová místa v tomto nádherném světě. Jsem totiž přesvědčena, že vás cesty do zahraničí a nebo i jen tak do neznáma mohou neskutečně vnitřně obohatit.

Na mém Instagramu sdílím fotografie z cest s oslňujícími výhledy, krásnými památkami, dechberoucí přírodou, unikátním prostředím, malebnými uličkami, kreativními autoportréty, inspirující architekturou a další.

img_2195
Jak už jsem na začátku zmínila, výše zmíněné cestovatelské účty jsou opravdu jenom malou ochutnávkou z velkého čísla skvělých cestovatelských “Instagramerů”, jejichž počet neustále přibývá. Zmíněné účty jsou však jedny z mých nejoblíbenějších :).

Jaký názor máte na cestovatelské Instagram profily vy? Máte nějaké oblíbené? Sleduje někdo z vás také nějakého ze zmíněných “Instagramerů”? Napište mi do komentářů pod článkem. Budu se těšit:)

S úsměvem,

Šárka

◊♦◊

EN version:

I’d like to take you to the Instagram world today and show you some of my favourite travel accounts.

I love using Instagram for sharing my own photographs, as well as to get  inspiration from other accounts.

First of all I’d like to mention that there are so many amazing travel accounts out there, so you can imagine that it is quite challenging to choose the top ones. Though, I believe that the following accounts are according to my personal taste and preferences among the top ones. They will definitely make you feel that you need to go on holiday asap :))

So, let’s get ready for the virtual explorations 😉

1. @WorldWanderlust

As the first travel account I’d like to mention the World of Wanderlust. This account is in the hands of a Tasmanian traveler Sarah Brooke. She was actually the first travel blogger and travel YouTuber I started to follow. You should check her out, as she has visited so many amazing places out there.

img_2184

2. @Gypsea_lust and @Doyoutravel

Not only are these two a stunning looking couple, but their content will also make you speechless without a doubt. You have probably already come across their pictures on few social media platforms, as they both are in the spotlight and followed by almost 5 million people. Way to go!

img_2188img_2187

3.@Eljackson

Samuel Taipale is an amazing photographer and traveler from Norway.  His adventures, which are usually experienced with his wife @hilvees, are absolutely breathtaking. Just see it for yourself and I’m sure you will fall in love with his photos.

img_2190

4. @Taramilktea

Tara is a creative traveller from Sydney. She combines her unique fashion style and stunning worldwide destinations, to create mesmerising photos. Her feed is full of beautiful self-portraits, yummy food and dream destination photos, which are perfectly colour-toned and styled.

img_2192

5. @MuradOsmann

I’m sure that all of you have seen at least one super iconic photo of Murad Osman. I mean those where there is a male hand holding a hand of a beautiful blond haired woman, and the photo is usually taken in a breathtaking location. The beautiful blond woman is Murad’s wife Nataly @natalyosmann. This couple is based in Moscow, but as you can see on Instagram, they travel the world connecting stunning worldwide destination and unique fashion designer pieces.

img_2194

Bonus account: @ActiveCurls

Oh yes, this is me! 🙂

I also try to inspire people through my blog posts and photographs to travel and explore more in this wonderful world, as I truly believe it can enrich you internally so much.

On my Instagram page I share travel pictures ranging from amazing viewpoints, beautiful landmarks, breathtaking nature, magical environments, picturesque streets, creative self-portraits, inspiring architecture and much more.

img_2196

As I mentioned at the beginning, this is only a very few from a large number of amazing travel accounts out there, and the number of them on Instagram is continuously increasing. Nevertheless, these accounts are personally some of my favorite ones :).

How about you guys? Do you also have some favorite Insta-Travel accounts? Have you perhaps already followed some of the mentioned above? Let me know in the comment section below. I look forward to your replies :).

With a big smile,

Šárka

♠Click Here to Jump to the TOP/ Klikněte zde k přeskočení na začátek článku♠ 

2 Comments Add yours

 1. Bobiknannie says:

  Okrem tvojho som ani jeden z týchto instagramov nepoznala. Takže ďakujem za skvelú inšpiráciu.

  https://lamodaeanarchia.blogspot.sk/

  Liked by 1 person

  1. Active Curls says:

   Děkuji moc za komentář 🙂 Jsem ráda, že jsem mohla předat moji inspiraci dále 🙂

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s