Spring Break in Berlin! 10 Awesome Places to Visit

CZ version(↓Click here to jump to the EN version):

Konečně je tu! Nádherný čas kvetoucích stromů a rostlin, zpívajících ptáků a teplých slunečních paprsků. Plánujete jarní dovolenou nebo jen víkendový výlet?

Chtěli byste navštívit místo, kde si každý může najít to své? Místo, které není jako ostatní evropská města, ale spíše nekonvenční, umělecké, volnomyšlenkářské, avšak stále silně zakořeněno s jeho historií a tradicemi?

Voilá, vítejte v Berlíně! To je přesně místo, které hledáte. Berlín je skutečným drahokamem a velice unikátním městem, kterých v Německu nebo i jinde v Evropě moc nenajdete.

IMG_6830

No a teď, ptáte se, co byste v tomto městě měli navštívit a co tak trochu očekávat?

Proto jsem tady já, abych vám pomohla na tyto otázky snadno odpověď.

Já jsem navštívila Berlín v období Velikonoc a pobyt jsem si tuze užila. Rozhodně jsem nečekala, že město bude tak super cool a tolik plné života. V jarním období, hlavně kolem Velikonoc, tam můžete očekávat venkovní slavnosti a velikonoční trhy se spoustou stánků. Pokud bude zima, tak vás určitě krásně zahřeje výborné svařené víno nebo taky můžete uhasit žízeň německým “tekutým chlebem”, k tomu se nebojte ochutnat šťavnatý “bratwurst” nebo pravý vídeňský řízek.

IMG_6914

Připravte se, že počasí může padat i lehce pod bod mrazu i během jara. Určitě doporučuji přibalit více oblečení, které můžete navrstvit, pokud bude třeba.

CO NAVŠTÍVIT? 

V Berlíně je spousta zajímavých různorodých míst a památek k navštívení.

Zde jsou mé tipy na super místa k přidání do vašeho berlínského itineráře:

1. Reichstag Já jsem bohužel nevěděla, že vstupenky (které jsou zadarmo) si musíte před-rezervovat, jinak nemáte možnost se do budovy dostat. Slyšela jsem, že výhled z budovy Říšského sněmu je opravdu nádherný. Buďte tedy chytřejší než já a zamluvte si zdarma vstup online.

2. Brandenburgská brána – Všichni návštěvníci Berlína si rozhodně musí udělat fotku u Brandenburgské brány :), která navozuje úžasnou atmosféru v jakékoliv části dne.

IMG_6848

3. Židovský památník – Memoriál zavražděným evropským židům, je velice působivým a dojemným památníkem, který netradiční cestou poukazuje na problematickou historii. Myslím si, že určitě každý by měl k tomuto uměleckému memoriálu zavítat a poctít svojí přítomností památku tragické minulosti.

DCIM100GOPROG0464127.

4. Topografie teroru – Tato památka vám poskytne detailní pohled a cituplnou lekci o německé historii. Já jsem se rozhodla pouze pro venkovní prohlídku, která sama o sobě stojí za shlédnutí. Můžete se projít kolem, přečíst si popisky o oblasti a vzdělat se o žalostných událostech časů teroru.

IMG_6871

5. Muzejní ostrov – Místo šité na míru všem muzejním nadšencům. Já jsem kvůli nedostatku času neměla možnost žádné muzeum vevnitř prohlédnout, ale i tak jsem si užila příjemnou procházku kolem, která má určitě i další lákadla než “jen” muzea. Při příští návštěvě se rozhodně vrátím zpět, abych ji prozkoumala více do detailu.

6. Berlínská zeď – East Side Gallery – Můžete si vybrat ke které z památečních zdí se podíváte. Buď navštívíte Bernauer Strasse, která je více historicky zaměřená nebo asi o něco více známou East Side Gallery, která je spíše pro ty, kteří se zajímají o alternativní berlínskou kulturu a umění. Můžete však i v celkem krátkém čase navštívit obě dvě památky berlínské zdi.

IMG_6911

7. Berlínská katedrála – Naprosto impozantní budova. Pokud máte rádi náboženské-církevní památky, určitě můžete zavítat i dovnitř, ale připravte se na vstupenku o ceně 7 Euro.

IMG_6999

8. Potsdamer Platz – Místo v centru města, kterému se rozhodně nevyhýbejte. Je to moderní část Nového Berlína, kde můžete najít jak obchody, tak i restaurace, které jsou vždy plné místních i turistů.

9. Alexanderplatz – Další skvělé místo na nákupy (najdete zde např. Primark, T.k. Maxx apod.), můžete si také zajít na něco k snědku nebo se jen v této moderní části projít. Já jsem měla možnost zažít na Alexanderplatz i velikonoční trhy a určitě mohu jen doporučit. Najdete tam dobré pochutiny a ještě lepší svařené víno.

10. Tiergarten – Pokud chcete na moment uniknout městskému ruchu do přírody, doporučuji navštívit tento nádherný park v centru Berlína. Můžete tam mimo jiné vidět spoustu zajímavých soch např. Sovětský památník. V blízkosti parku máte možnost navštívit již zmíněnou budovu Říšského sněmu.

IMG_6845

JAK JE TO S DOPRAVOU VE MĚSTĚ?

V Berlíně doporučuji využívat městskou hromadnou dopravu, je to totiž pohodlný, rychlý a levný způsob, jak se ve městě pohybovat. Pokud byste chtěli být více aktivnější, můžete si půjčit i kolo.

+ Nezapomeňte se podívat na užitečnou kartu tzv. Berlin Welcome Card, kterou zakoupíte kdekoliv v Berlíně nebo i online. Je platná 2-5 dnů a v ceně zahrnuje hromadnou městkou dopravu a také snížené vstupné do spousty muzeí.

IMG_6886

KDE SE UBYTOVAT?

V Berlíně je nepřeberné množství krásných hotelů a hostelů, já osobně však doporučuji ubytování přes Airbnb. Myslím si, že je to daleko lepší volba s ohledem na příznivé ceny tohoto ubytování a kvalitu, kterou za ně získáte. Zkuste si najít ubytování poblíž metro linek  U1, U2 or U8, které určitě oceníte při častých výletech do centra.

! Pokud jste Airbnb nováček můžete využít tento odkaz pro přihlášení a využít tak slevy 725Kč (27 EUR) pro vaší první rezervaci: klikněte zde.

UŽITEČNÉ INFORMACE

V neposlední řadě bych vám také chtěla doporučit, abyste mrkli na tento web a blog, až budete v Berlíně. Najdete tam cenné informace o právě probíhajících akcích, slavnostech, trzích a další užitečné tipy. Více info zde: Ceecee.cc Visitberlin.de.

IMG_6899

Máte také nějaké tipy na to kam v Berlíně? A jak se vám Berlín líbí?

S úsměvem,

Šárka

IMG_6882

◊♦◊

EN version:

Oh yes! Here it comes, the wonderful time of blooming trees and flowers, singing birds, and warm sun rays. Are you planning a spring break or just a weekend getaway?

Would you like to go to a place where everyone can find their own ‘thing’? A place which is not like other European cities, because it’s rather unconventional, artsy, free-spirited, but yet still deep-rooted to its history and traditions?

So without further ado, welcome to Berlin! That’s the place you’re looking for. Berlin is a real gem and so unique city among German and other European cities.

IMG_6831

 So, are you asking what you should see in this awesome city and what to expect?

Well you are in luck, because I’m here to help you to answer these questions at ease.

I visited Berlin during the Easter time and I really loved it there. I definitely didn’t expect this city to be so cool and vibrant. During the spring, especially during the Easter time, you can see lots of outside celebrations and markets. Grab a cup of hot wine if chilly or a proper German beer and to banish hunger try some pretzels, a famous German bratwurst or a Wiener Schnitzel.

IMG_6905

The weather might be a bit coldish during the spring time, so I advise to take more layers of clothes with and put it on when needed.

WHAT TO SEE? 

There are so many diverse and interesting places and sights for you to visit there.

Here are my tips for awesome spots to add to your Berlin itinerary:

1. Reichstag Building Unfortunately, I didn’t know that you have to pre-book your tickets (free admission) to get inside. I heard the view from the building is wonderful. So, be smarter than me and pre-book your free tickets.

IMG_6840

2. Brandenburg Gate – Everybody visiting Berlin needs a pic at the Brandenburg Gate :). It has an amazing atmosphere at any time of day.

DCIM100GOPROG0424084.

3. The Holocaust Memorial – Memorial to the Murdered Jews of Europe – It’s a very impressive monument, which indicates the problematic history in an interesting and moving way. I think everyone visiting Berlin should go to see it.

IMG_6860

4. The Topography of Terror – This sight of Berlin gives you a detailed view and a touching lesson into the German history. I chose to not go inside the Topography of Terror, but it is worth a visit even to the outside areas as you can walk around and read about the area and educate yourself about all the horrors of that period in history.

IMG_6875

5. Museum Island – This is a museum lover paradise. Due to lack of time, I didn’t have the opportunity to visit any of the museums. I still enjoyed a nice stroll around this beautiful area. I will definitely come back next time to explore it more in detail.

6. Memorial of the Berlin Wall – East Side Gallery – You can go either visit the Bernauer Strasse, which is more historically based, or the East Side Gallery, which is more for those interested in alternative/contemporary culture in Berlin. You can definitely see both in a short time too, though.

IMG_6923

7. Berlin Cathedral – It´s certainly a very impressive building. You can go inside if you are into religious landmarks, the ticket costs 7 euros, though.

IMG_6992

8. Potsdamer Platz – A must go place located in the heart of the city. It is the modern center of the New Berlin. You can find many places to shop and eat in the immediate area and it is always bustling with locals and tourists.

9. Alexanderplatz – That’s another great place for shopping (you can find shops such as Primark, T.k. Maxx etc.), for grabbing a bite or just wandering around. I went to the Easter Market there and had an amazing time. The food was good and the mulled wine was even better.

10. Tiergarten – If you want a little escape to nature, visit this wonderful park in the middle of Berlin. There are also many statues to look at – including the Russian war memorial. Additionally, in the close proximity, you can find the already mentioned Reichstag building.

IMG_7003

HOW TO GET AROUND?

I definitely advise using the Berlin public transport as it is the most convenient, fast and cheap way to get easily around. Otherwise, for the more active individuals, there is a possibility to rent a bike.

+ Don’t forget to check out the Berlin Welcome Card which is a useful pass you can buy anywhere in Berlin or even online. It’s valid from 2-5 days and includes free public transportation as well as reduced entry to many museums.

IMG_6928

WHERE TO STAY?

Even though there are plenty of opportunities of staying in the fancy hotels and hostels in Berlin, I personally recommend accommodation through Airbnb. According to my opinion, it’s a way better option considering what you’re getting for the friendly prices. Look for apartments close to the U1, U2 or U8 U-Bahn lines, which you will find super convenient for an easy access to the city sights hunt.

! If you are a newbie to Airbnb, you can use this link for signing up to get 725 CZK (27 EUR) discount from your first accommodation booking: click here to see more.

USEFUL INFORMATION

Last but not least I would like to recommend taking a peek at these websites and blogs whilst in Berlin. You will find the much-appreciated info about ongoing events, festival, markets and other handy tips. See more here: Ceecee.cc and Visitberlin.de.

IMG_6901

Do you also have any tips on what to see in Berlin? How do you like Berlin?

With a big smile,

Šárka

IMG_6881

♠Click Here to Jump to the TOP/ Klikněte zde k přeskočení na začátek článku♠ 

7 Comments Add yours

 1. karoli says:

  Byla jsem v Berlíně zatím jednou a doufám, že se tam zase dlouho nepodívám. Vůbec se mi to tam nelíbilo. Ten výhled z toho parlamentu bych jako nádherný neoznačila.
  Akorát kolem těch muzeí to bylo pěkný.

  http://www.objevuj.com

  Like

  1. Active Curls says:

   Tak to mě mrzí, že jsi měla negativní zkušenost. Berlín určitě není pro každého, je to velmi alternativní město. Každý má určitě jiné preference:) Mně se Berlín líbil, ale určitě znám i hezčí evropská města 🙂 Díky za názor.
   Měj se hezky.

   Like

 2. Krásný článek a nádherné fotky! Já už tedy v Berlíně byla dvakrát, ale klidně bych jela znovu, třeba s mým přítelem, který tam ještě nikdy nebyl. Baví mě berlínské kavárny! 🙂

  Liked by 1 person

  1. Active Curls says:

   Děkuji moc, Leni :)! Já jsem byla v Berlíně poprvé, ale už teď se chystám na další cestu. Stále je tam spousta věcí k probádání a jak říkáš, kaváren k navštívení 😉 Doufám, že ti berlínský výlet vyjde s přítelem brzy! 🙂

   Like

 3. Wow, pekny clanek plny uzitecnych informaci! V Berline jsem jeste nebyla, porad si rikam, az budu zpatky v Cesku, udelam si tam vylet, jen se to furt nejak oddaluje ☺… snad nekdy brzy!

  Liked by 1 person

  1. Active Curls says:

   Děkuji moc, Míšo :)! Určitě až budeš mít možnost se tam podívat, tak doporučuji. Je to opravdu ojedinělé město, v kterém se člověk ani chvíli nenudí 🙂 Doufám, že ti návštěva vyjde brzy 😉 Měj se krásně!

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s